DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Zapobieganie cellulitowi

Oligo.DX
188.88 zł
Polecany

Oligo.DX

Oligo.DX to przełom w walce z cellulitem. Produkt skutecznie zwalcza cellulit i poprawia wygląd skóry. Stosowany w czołowych salonach SPA.

  • Więcej

Cellulit, tzw. pomarańczowa skórka, to zmora ok. 80% kobiet na całym świecie, niezależnie od wieku czy wagi. Jest to nierówne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które powoduje nieestetyczne zgrubienia skóry zwłaszcza na brzuchu, udach i pośladkach. Proces nasila się w czasie największych zmian hormonalnych, takich jak ciąża czy menopauza. Czynnikiem wpływającym na powstawanie cellulitu mogą być geny. To one decydują gdzie i w jakich ilościach tłuszcz się gromadzi. Jak go rozpoznać?

Trzeba ścisnąć kawałek skóry palcami i zobaczyć jak wygląda. Jeśli jest nierówna i pofałdowana, podobna do skórki pomarańczy, to znaczy, że problem nas dotyczy. Wtedy można zacząć walkę.

Jest wiele różnych sposobów na zwalczenie cellulitu. Potrzeba tylko czasu i determinacji. Salony kosmetyczne oferują masaże i bicze wodne (raz ciepłą, raz zimną wodą), które poprawiają krążenie i ujędrniają skórę. Ważne jest również nawilżanie ciała kremami i balsamami (np. z alg morskich, aloesu, skrzypu polnego czy żeń-szenia). Należy unikać węglowodanów, jeść dużo warzyw i owoców. Spożywać rybę przynajmniej dwa razy w tygodniu . W diecie również ważne jest białko ,które znajdziemy w jajach, roślinach strączkowych, białym serze oraz błonnik dostępny w cytrusach, jabłkach i ciemnym ryżu. Powinno być pięć posiłków dziennie o określonych porach. Tylko tak tkanka tłuszczowa będzie się rozkładała równomiernie. Nie zapomnijmy o ćwiczeniach fizycznych. Na zwalczanie pomarańczowej skórki najlepszy jest aerobik, pływanie i jogging. Sport nie tylko wymodeluje naszą sylwetkę, ale pozwoli również na uwolnienie się toksyn zalegających w naszym organizmie. Przynajmniej pół godziny dziennie poświęćmy na ruch. Stosując się do wszystkich zaleceń mamy szansę na całkowite pozbycie się cellulitu. Jeśli nic nie zrobimy w tej sprawie problem się tylko nasili. Jak wiadomo jednak, lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Jednym z najprostszych sposobów na uniknięcie powstania pomarańczowej skórki to picie wody mineralnej nie gazowanej, około 1.5 l dziennie. Oczyszcza ona nasz organizm i spowoduje zmniejszenie łaknienia. Pomocne jest zrezygnowanie ze słodyczy, kawy ,alkoholu i palenia papierosów. Nie należy nadmiernie się opalać i zażywać długich kąpieli w gorącej wodzie. Pamiętajmy by jeść potrawy lekkostrawne i tzw. „zdrową żywność”, czyli kiełki, soczewicę czy kaszę orkiszową. Picie zielonej herbaty dodatkowo przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Dodajmy do tego trochę ruchu na świeżym powietrzu lub basenie i mamy gotową receptę na jędrne ciało bez cellulitu.

Kanały płatności