DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Sposoby usuwania trądziku

Hydroviton.CR
154.77 zł

Hydroviton.CR

Hydroviton.CR to płyn do mycia twarzy, opracowany z myślą o normalizowaniu fizjologicznych funkcji skóry. Zalecany szczególnie do cery trądzikowej.

  • Więcej
Trioxil
171.77 zł
Polecany

Trioxil

Trioxil to najnowsza innowacja w walce z trądzikiem, prosto z USA. Już teraz możesz rozpocząć walkę z trądzikiem przy użyciu niezwykle silnego i skutecznego środka!

  • Więcej

Trądzik jest dość uciążliwą przypadłością i często wyglądającą niezbyt estetycznie. Trądzik pospolity jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń skóry. Jest to schorzenie gruczołów łojowych. Rozróżnia się kilka rodzajów trądziku, choć najbardziej popularną odmianą jest trądzik młodzieńczy, który dotyczy przede wszystkim młodych osób w przedziale wiekowym między 12, a 18 rokiem życia, które są w okresie dojrzewania. Przeważnie występuje na twarzy, górnej części klatki piersiowej i pleców.

Trądzik zawsze był utrapieniem wielu młodych ludzi, którzy źle się czują z twarzą ozdobioną wypryskami. Przyczyną występowania trądziku młodzieńczego są przeważnie zmiany hormonalne jakie zachodzą w organizmie. Niekiedy trądzik przebiega łagodnie, a nieraz przybiera postać bardziej ostrą. Jednak u 80% młodych ludzi trądzik nie wymaga leczenia i raczej ustępuje samoistnie.

Dlaczego należy leczyć ostre stany trądzikowe? Otóż dlatego, że po pierwsze nie wyglądają one zbyt estetycznie. Poza tym ropne krosty mogą pozostawiać na ciele trwałe blizny, które trudno będzie usunąć lub w ogóle nie będzie możliwe ich usunięcie. Leczenie trądziku polega jednocześnie na przyjmowaniu doustnie leków oraz stosowaniu odpowiedniej diety. Przy leczeniu zewnętrznym na chore miejsca nakłada się stosowne maści. Wskazana jest także wizyta w gabinecie kosmetycznym, gdzie wykwalifikowana kosmetyczka usunie niepotrzebne zaskórniki i podpowie jak należy postępować ze skórą trądzikową.

Pewne czynniki powodują nasilenie zmian trądzikowych. Zalicza się do nich między innymi: nadmierny wysiłek powiązany z nadmiernym wydzielaniem potu, stres, złą dietę, zbyt dużą ilość witaminy B12, ciążę, zażywanie niektórych leków. Tak naprawdę to nie ma określonego przedziału wiekowego na występowanie trądziku. Jest tak, że w każdym wieku możemy mieć jakąś odmianę trądziku. Trądzik młodzieńczy może zamienić się w trądzik różowaty, który jest o wiele trudniejszy do wyleczenia od młodzieńczego. Bardziej nasilone objawy trądziku powinny być leczone pod okiem lekarza dermatologa. W większości przypadków, tak jak już wcześniej było napisane, kuracja polega na użyciu zewnętrznie niektórych leków, niekiedy łącznie z antybiotykami. Dodatkowo należy pamiętać o dobrym skutku przyjmowania witaminy F i pochodnych witaminy A. Poza tym mając trądzik trzeba jeszcze bardziej dbać o higienę. Pamiętajmy, że nie należy myć twarzy mydłem, nie wolno także niepotrzebnie dotykać chorych miejsc brudnymi, czy nawet czystymi rękoma. Maści, stosowane zewnętrznie muszą w swoim składzie zawierać preparaty zasuszające. Wykwity skórne potrafi wygasić siarka, dlatego też należy miejsca zmienione chorobowo smarować preparatami zawierającymi w swoim składzie siarkę i myć twarz mydłem siarkowym.

Kanały płatności