DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Sposoby usuwania cellulitu

Oligo.DX
188.88 zł
Polecany

Oligo.DX

Oligo.DX to przełom w walce z cellulitem. Produkt skutecznie zwalcza cellulit i poprawia wygląd skóry. Stosowany w czołowych salonach SPA.

  • Więcej

Cellulitis, cellulit, a jeszcze inaczej pomarańczowa skórka, to przypadłość, która bardzo dotkliwie dotyka spory procent kobiet. Mówimy tutaj o milionach kobiet na całym świecie. Są to młode panie oraz kobiety będące w ciąży lub w okresie menopauzy. Bezpośrednią przyczyną jego powstania jest zmiana poziomu hormonów, a właściwie estrogenu. Najbardziej przykre jest to, że przeważnie nie mamy wpływu na to czy problem nas dotknie, czy też nie. Zatem, czy istnieją skuteczne metody walki z cellulitem i jakie one są? Oczywiście, że są takie, a efekty ich stosowania mogą być na tyle zadowalające, że pod ich wpływem niekiedy możemy całkowicie pozbyć się pomarańczowej skórki.

Cellulit powstaje wtedy kiedy nasza tkanka tłuszczowa jest nierównomiernie rozłożona w tkance podskórnej, przez co skóra staje się nierówna, chropowata i pofałdowana. Najczęściej cellulit pojawia się na biodrach, udach i pośladkach, co nie oznacza, że nie może on być widoczny, na przykład na ramionach, w okolicach piersi i na brzuchu. Powodem jego powstania, jak już wcześniej napisałam są zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Można powiedzieć, że przyjacielem cellulitu jest niezdrowy tryb życia, a przede wszystkim brak ruchu, nieodpowiednia dieta, problemy z otyłością. Niewskazane są także długie i gorące kąpiele oraz stres.

Walka z cellulitem jest dość trudna i wymaga poświęceń, ale warto jest ją podjąć. Jest kilka sposobów walki z cellulitem. Niektóre z nich są jednak metodami dość drogimi, na które nie każda kobieta może sobie pozwolić. Omówmy może najpierw te droższe, które stosowane są jedynie w gabinecie kosmetycznym i przy bardziej zaawansowanym stanie. Może to być na przykład drenaż limfatyczny, czyli inaczej masaż uciskowy, który w chwili obecnej należy do jednych z bardziej popularnych sposobów. Inną metodą jest mezoterapia, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca dotknięte zmianami, odpowiednich lekarstw. Jest to metoda, która cieszy się ostatnio sporym zainteresowaniem. Przykładem innego zabiegu jest liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg najbardziej inwazyjny i zaawansowany w usuwaniu cellulitu.

Oprócz tych drogich sposobów istnieją również tańsze metody walki z tym problemem, jak chociażby stosowanie odpowiednich kosmetyków, różne specjalne masaże i ćwiczenia oraz odpowiednia dieta polegająca na wyeliminowaniu tłustych i smażonych na tłuszczu potraw, oraz Fast-foodów. Natomiast zwiększyć należy spożycie błonnika, warzyw i owoców. Stosowanie kosmetyków warto jest wspomóc odpowiednimi preparatami podawanymi doustnie. Dodatkowo można stosować inne domowe sposoby walki. Przykładem takich zabiegów może być, na przykład peeling kawowy, picie zielonej lub czerwonej herbaty. Można także stosować naprzemienne zimne i ciepłe prysznice lub przykładać kostki lodu.  

Kanały płatności