DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Przyczyny pojawienia się łupieżu

Dandrene
154.70 zł
Polecany

Dandrene

Dandrene to szampon przeciwgrzybiczny nowej generacji przeznaczony dla osób cierpiących na łupież lub mających podrażnioną, przetłuszczoną skórę głowy.

  • Więcej

Mianem łupieżu określa się bardzo nieprzyjemną przypadłość dotyczącą skóry na naszej głowie. Polega to na łuszczeniu się naszej skóry na głowie co jest oczywiście bardzo nieestetycznym zjawiskiem. Medyczne definicje mówią nam o co najmniej kilku odmianach łupieżu , warto jednak skupić się na tym najbardziej rozpowszechnionym czyli łupieżu suchym. Tą odmianę bardzo łatwo rozpoznać , nasz naskórek na głowie złuszcza się drobnymi płatkami bez jakichkolwiek zmian zapalnych.

Z reguły bywa tak, ze osoba u, której pojawi się łupież najpierw w minimalnych ilościach a następnie już w sporych ilościach nie wiąże tego schorzenia z jakąś konkretną przyczyną. I na tym właśnie polega błąd , ponieważ łupież nie bierze się znikąd. Często głównymi przyczynami łuszczącego się naskórka głowy są wszelkie drażniące substancje , które stosujemy na nasze włosy jak chociażby żele, pianki, szampony czy popularne farby do włosów , które mogą znacząco przyczynić się do powstawania łupieżu. Mało kto pewnie zdaje sobie sprawy ale mocno chlorowana woda w niektórych krytych kąpieliskach może być także przyczyną łupieżu. Łupieżu można nabawić się także kąpiąc się latem na nieznanych akwenach wodnych w sytuacji gdy nieznany stopnia ich zanieczyszczenia. Substancje znajdujące się w brudnej wodzie mogą oddziaływać w naprawdę przeróżny sposób na naszą skórę , łupież jest mimo wszystko łagodnym objawem, najgorszym skutkiem kąpieli w takiej wodzie są stany zapalne na skórze. Istotne znaczenie ma także to w jaki sposób myjemy nasze włosy , bowiem zbyt zimna albo zbyt gorąca woda również może nam zaszkodzić , podobnie jak niedokładne spłukiwanie szamponu oraz bardzo częste suszenie włosów suszarką. Widzimy więc, ze często to nasze zachowanie i czynności rodzi różnego rodzaju problemy. Zdarza się także, ze nasza skóra na głowie ulega zarażeniu drożdżakiem , bakterią, która mimo, ze należy do flory bakteryjnej skóry to w warunkach sprzyjających rozwojowi może spowodować nadmierne łuszczenie naskórka. Drożdżak wywołany może być nadmiernym łojotokiem złą dietą, stresem, alergią oraz ogólnym osłabieniem organizmu.

Szczęśliwie dla nas istnieje szereg różnego rodzaju preparatów, szamponów, które skutecznie pomagają nam zwalczać łupież, warto tez zasięgnąć rady lekarza, który przygotuje dla nas kurację przystosowaną specjalnie dla nas. Nie wolno się poddawać lub co gorsza wstydzić ponieważ przypadłość ta jest bardzo powszechna i najgorsze co możemy zrobić to pozwolić kontrolować łupieżowi naszą skórę.

Kanały płatności