DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Przyczyny łysienia

Revita
158.93 zł
Polecany

Revita

Revita to najskuteczniejszy szampon powstrzymujący łysienie i przyspieszający porost włosów dostępny na rynku. Im szybciej zaczniesz stosować tym lepiej!

  • Więcej
Spectral.RS
148.99 zł
Polecany

Spectral.RS

Spectral.RS to najskuteczniejszy ze wszystkich preparatów nie posiadających składnika Minoxidil środek przeciw łysieniu. Klinicznie potwierdzona skuteczność w walce z łysieniem.

  • Więcej
Spectral.DNC
152.00 zł

Spectral.DNC

Spectral.DNC jest przeznaczony do stosowania w miejscach bezpośrednio dotkniętych utratą włosów. Produkt zawiera Minoxidil 5% oraz Aminexil SP94.

  • Więcej
Spectral.DNC-L
259.86 zł

Spectral.DNC-L

Spectral.DNC-L to niezwykle skuteczny preparat to walki z zaawansowanym łysienie. Wysoce skoncentrowany płyn zawiera Minoxil 5% i Aminexil SP94.

  • Więcej
Spectral.DNC-N
143.33 zł

Spectral.DNC-N

Spectral.DNC-N to preparat na łysienie, zawierający innowacyjny składnik Nanoxidil, który blokuje proces wypadania włosów oraz stymuluje ich ponowny wzrost.

  • Więcej
Spectral.DNC-S
226.95 zł

Spectral.DNC-S

Nowatorska formuła preparatu Spectral.DNC-S, oparta o najnowsze osiągnięcia nauki, daje spektakularne efekty w dziedzinie leczenia nawet najbardziej zaawansowanego łysienia!

  • Więcej

ViviComb - najskuteczniejszy w stymulacji porostu włosów

Łysienie to problem, który pojawić się może niezależnie od wieku i płci. Faktem jest natomiast, że bardziej narażeni są na nie mężczyźni. Z drugiej strony istnieje typ łysienia, który występuje tylko u kobiet (mowa o łysieniu po porodzie). Kluczem do walki z wypadaniem włosów jest prawidłowe zdiagnozowanie jego przyczyn.

Chyba najczęstszym powodem wypadanie włosów jest wysoki poziom testosteronu. Hormon ten zamienia się w tak zwane DHT, które jest odpowiedzialne za osłabienie mieszków włosowych i w konsekwencji tego, za ich wypadanie. Jako, że testosteron w nadmiarze może wystąpić głównie u mężczyzn, dlatego to oni narażeni są głównie na problemy z DHT. Zresztą taki powód wypadania włosów, można wywołać sztucznie, stosując np. środki dopingujące, czy preparaty zwiększające libido. Często i nieuniknioną przyczyna pojawienia się łysienia jest wiek. Im dłużej żyjemy to nasz organizm zachowuje się coraz gorzej. Gospodarka minerałami i układ krążenia działa coraz słabiej, przez to następuje osłabienie mieszków włosów. W ten o to sposób, łysienie dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Ale nie tylko starość może być dotknięta problemem wypadania włosów. Bo łysienie plackowate na przykład, dotyka w większości wypadków młodych ludzi, którzy nie ukończyli jeszcze 20 lat. W jego przypadku dość ciężko podać konkretne przyczyny, gdyż nie zostały one jeszcze do końca poznane. Na pewno wpływ mogą mieć czynniki zewnętrzne. Jednym z nich może być dłuższe przebywanie w okolicy środków chemicznych – tych których opary są niebezpieczne dla środowiska i dla nas samych. Jeśli Wasz rodzic był, czy też jest łysy z dużą dozą prawdopodobieństwa możecie założyć, że i was ten problem dotknie. Tu problem polega na tym, że medycyna nie do końca poznała dokładną sposób działania genów na wypadające włosy. Naukowcy jednak skłaniają się do tezy, że odpowiedzialne za łysienie mogą być geny regulujące metabolizm sterydów, a także produkujących insulinę. Wciąż jednak jest to faza badań.

I to są przyczyny cięższego kalibru. Bo do łysienia może doprowadzić również stres. I to ten związany z codziennym życiem. Może to być praca, czy studia. Włosy mogą również wypaść po ciężkiej operacji. I tu też jedną z przyczyn jest stres. Niestety łysienie może być też związane z nieodpowiednią dietą. To bardzo częsty powód utraty włosów. Na szczęście w obu ostatnich przypadkach, łatwo możemy ten proces zatrzymać.

Istotną sprawą jest poznanie przyczyn łysienia. Od tego bowiem zależy ewentualny sukces w ratowaniu naszych włosów.

Kanały płatności