DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Po czym poznać dobry szampon przeciwłupieżowy?

Dandrene
154.70 zł
Polecany

Dandrene

Dandrene to szampon przeciwgrzybiczny nowej generacji przeznaczony dla osób cierpiących na łupież lub mających podrażnioną, przetłuszczoną skórę głowy.

  • Więcej

Łupież to odwieczny problem wielu milionów ludzi na całym świecie. Dotyczy on w równym stopniu i kobiet i mężczyzn, a nawet dzieci. Co prawda łupież nie szkodzi, ale doznania jakie jemu towarzyszą nie należą do najprzyjemniejszych, zwłaszcza chodzi tutaj o doznania estetyczne. Nikt nie powie, że ładnie wygląda głowa pokryta białymi widocznymi łuskami, które spadają z głowy i pokrywają nasze ubranie, bardzo nieciekawy widok.

Niekiedy przyczyny powstania łupieżu są bardzo prozaiczne, często są to błędy pielęgnacyjne, niekiedy może to być nawet zmiana szamponu. Zła dieta, mało urozmaicona, mała ilość cynku dostarczana do organizmu, może także być przyczyną powstania łupieżu. Inną przyczyną są choroby skóry i wtedy po poradę należy udać się do lekarza, który być może zapisze odpowiednie leki i da wskazówki jak należy postępować i pielęgnować chorą skórę. W każdym przypadku do mycia włosów należy stosować szampony przeciwłupieżowe, które dzięki zawartym w nim substancjom w pewnym stopniu złagodzą skutki tej tak przykrej dolegliwości.

Na rynku, w naszych sklepach jest mnóstwo szamponów przeciwłupieżowych. Pytanie jak z tej wielkiej ilości wybrać ten najlepszy. Na co warto jest zwrócić uwagę przy wyborze? Wybór odpowiedniego szamponu jest bardzo trudny, ponieważ każdy producent zachwala swój wyrób i twierdzi, że jego jest najlepszy. Jednak szampon przeciwłupieżowy, żeby był dobry musi być skuteczny, a więc musi zawierać w swoim składzie odpowiednie substancje, które są pomocne w jego usuwaniu. W składzie oprócz substancji zwalczających łupież nie może zabraknąć substancji działających przeciwłojotokowo. We wszystkich preparatach przeciwłupieżowych, a więc i w szamponach nie może zabraknąć ketokonazolu, to jest substancji posiadającej właściwości przeciwgrzybiczne. Ketokonazol potrafi skutecznie zwalczać drożdżaki, które przeważnie są przyczyną powstawania łupieżu. Szampony zawierające ten składnik nie tylko oczyszczają skórę głowy z łupieżu, ale również zapobiegają jego nawrotom. Kolejną substancją jaką powinien zawierać szampon przeciw łupieżowi jest pirytionian cynku, który również zwalcza skutecznie drożdżaki i dodatkowo ma działanie antybakteryjne. Ten składnik sprawdza się w walce z łupieżem zwykłym oraz pstrym. Działanie ketokonazolu wspomaga substancja o nazwie oktopiroks. Poza tym szampony przeciwłupieżowe powinny zawierać w swoim składzie kwas salicylowy, oraz dwusiarczek selenu, który redukuje drożdżaki i zapobiega ich namnażaniu.

Podsumowując przy wyborze odpowiedniego szamponu przeciwłupieżowego warto jest zwrócić uwagę na jego skład. Poza tym tego typu szampony dobrze jest kupować w aptece, ponieważ jest to jedyne miejsce, w którym znajdziemy dobry, skuteczny szampon, przebadany dermatologicznie.

Kanały płatności