DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Metody usuwania łupieżu

Dandrene
154.70 zł
Polecany

Dandrene

Dandrene to szampon przeciwgrzybiczny nowej generacji przeznaczony dla osób cierpiących na łupież lub mających podrażnioną, przetłuszczoną skórę głowy.

  • Więcej

Łupież to bardzo dotkliwy problem, który dotyczy sporej liczby społeczeństw na całym świecie. Z ciała ludzkiego cały czas odrywają się różne martwe komórki i jest to proces normalny. Problem powstaje wtedy kiedy ilość tych komórek znacznie wzrasta i proces odbywa się w dość szybkim tempie. Łupież w dużym stopniu atakuje młodzież w okresie dojrzewania i często po tym czasie mija samoczynnie. Jednak jest procent osób u których utrzymuje się on znacznie dłużej. Wtedy najprawdopodobniej mamy do czynienia z chorobą skóry głowy, z którą należy walczyć odpowiednimi metodami. 

Aby rozpocząć skuteczną walkę z łupieżem należy rozpoznać typ łupieżu, bowiem tylko wtedy można liczyć na osiągnięcie sukcesu. Łupież dzieli się na suchy i tłusty. Jeżeli zostaniemy dobrze zdiagnozowani to wtedy istnieje szansa na pozbycie się problemu, bowiem każdy rodzaj leczy się inaczej.

Przy łupieżu suchym dobrze jest swoją codzienną dietę uzupełnić o cynk, oraz witaminy z grupy B, a zwłaszcza o witaminę B6, witaminę E, olej z wiesiołka, olej z wątroby rekina. Na łupież suchy bardzo dobrze robi stosowanie oliwki salicylowej. Wystarczy nią posmarować skórę głowy i upływie odpowiedniego czasu, po prostu włosy zmyć, a łupież powinien ustąpić.

Łupież tłusty jest o wiele trudniej wyleczyć. Należy pamiętać, aby nie myć włosów zbyt ciepłą wodą, ponieważ gorąca woda wzmaga wydzielanie łoju. Przeważnie z łupieżem możemy poradzić sobie sami, stosując różne domowe metody, jak na przykład płukanie włosów zakwaszoną wodą octem lub cytryną oraz stosowanie szamponów przeciwłupieżowych. Tylko w sporadycznych, bardziej skomplikowanych przypadkach, leczenie odbywa się pod kierunkiem dermatologa, który może nawet zastosować leczenie hormonalne.

Z domowych, ogólnie dostępnych środków leczniczych można wykorzystać właściwości ziół.  ograniczających między innymi produkcję łoju oraz posiadających właściwości antybakteryjne. Skuteczne może być również stosowanie przeróżnych domowych środków, które przygotowuje się ze znanych w kuchni produktów,  jak na przykład sok z buraków, z cytryny, jajka, itp. Soki wciera się w skórę głowy, a jajko nakłada się na włosy jako maseczkę. Oprócz stosowania różnych preparatów warto jest zmienić tryb prowadzonego życia, zacząć się zdrowo odżywiać i cały czas należy uzupełniać braki lub niedobory niektórych witamin oraz innych składników mineralnych. Należy też unikać stresu, bowiem stwierdzono, że stres może mieć wpływ na występowanie łupieżu. Oto niektóre z metod do samoistnego stosowania w trudnej walce z łupieżem. Życzymy powodzenia w walce w pozbyciu się uciążliwego problemu.

Kanały płatności