DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Łupież

Dandrene to szampon przeciwłupieżowy nowej generacji. Jego działanie polega na neutralizacji substancji grzybicznych wywołujących łupież. Szampon dostarcza włosom i skórze głowych aminokwasów oraz naturalne składniki odżywcze. Nie wywołuje podrażnień i swędzenia.

Dandrene
154.70 zł
Polecany

Dandrene

Dandrene to szampon przeciwgrzybiczny nowej generacji przeznaczony dla osób cierpiących na łupież lub mających podrażnioną, przetłuszczoną skórę głowy.

  • Więcej

Czym jest łupież?

Łupież to bardzo popularna choroba skóry polegająca na nadmiernym złuszczaniu się wierzchniej warstwy naskórka. Niewielkie oznaki złuszczania się skóry głowy są naturalnym procesem. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy we włosach pojawia się zbyt dużo białych drobinek.

Odmianą najczęściej występującego łupieżu na skórze głowy jest inna dysfunkcja – łupież pstry. Jest to zmiana skóry występująca głównie w okolicy klatki piersiowej. Swoją nazwę  zawdzięcza odpornością na promieniowanie słoneczne. Miejsca zaatakowane tą dysfunkcją pozostają białe na tle brązowo opalonego ciała. Łupież pstry to zakażenie naskórka, zwłaszcza jego powierzchownej części. Przybiera formę żółtobrązowych plam. Jego objawy obserwuje się głównie po okresie dojrzewania płciowego. Do leczenia tej dysfunkcji zazwyczaj używa się leków grzybiczych do stosowania miejscowego.

Skąd bierze się łupież?

Przyczyny powstawania łupieżu mają różne źródła. Jednym z nich jest podłoże chorobowe. Ostatnie badania wskazują, że przyczyną wystąpienia tej dolegliwości jest drożdżak typu Malassezia furfur, zwany dawniej Pityrosporum ovale. Jest to grzyb, który w normalnie funkcjonującym organizmie występuje na skórze głowy i nie powoduje większych dolegliwości. Gdy jednak zaistnieją odpowiednie warunki – tłusta, pokryta włosami skóra głowy, grzyb ten zaczyna się szybko namnażać i zachwianiu podlegają naturalne procesy odnowy naskórka. Pojawia się łupież oraz niekiedy zaczyna swędzieć głowa. Wraz z tym problemem następuje dość silne obniżenie własnej wartości.

Inne źródła wskazują na to, że łupież pojawia się  również z powodu złej diety, złego odżywiania, zwłaszcza zbyt małej ilości jednego z pierwiastków w organizmie – cynku.

Jak pozbyć  się łupieżu?

Po pierwsze należy napisać, że walkę z łupieżem możemy wygrać. Nierzadko nie jest to proste, jednak odpowiednie leczenie daje pozytywne efekty. Najważniejsze by działać na przyczynę wystąpienia łupieżu. Popularne szampony i specyfiki często nie zwalczają tego, co powinny, mianowicie substancji grzybiczych, które prowadzą do powstawania łupieżu. Całkiem inaczej jest w przypadku Dandrene – szamponu nowej generacji. Dostarcza on skórze głowy substancji, które pozwalają walczyć z prawdziwą przyczyną wystąpienia zmian chorobowych obserwowanych pod postacią łupieżu. Jest on inny dlatego, że dostarcza skórze głowy aminokwasów oraz potrzebnych do walki z problemem składników odżywczych.

Leczenie łupieżu odbywa się na dwóch płaszczyznach – ograniczenie nadmiernego złuszczania się naskórka oraz łagodzenie nieprzyjemnego uczucia świądu. Bardzo ciężkie przypadki łupieżu oprócz kuracji szamponem przeciwłupieżowym traktuje się również maściami oraz kremami, które szybciej i efektowniej pozwalają zakończyć walkę z problemem oraz zmniejszyć uczucie swędzenia.

Kanały płatności