DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Jaki jest najlepszy sposób na depilację nóg?

Keramene
390.00 zł

Keramene

Keramene opóźnia i osłabia wzrost włosów. Przeznaczony dla osób, które chcą kompletnie pozbyć się włosów z powierzchni ciała. Idealne uzupełnienie depilacji.

  • Więcej

W dzisiejszych czasach większość kobiet depiluje nogi. Robi się to przede wszystkim ze względów estetycznych, także ważne jest, by efekt depilacji był zadowalający. Jaki sposób wybrać, by był mało bolesny, skóra gładka i bez podrażnień? Na rynku istnieje kilka opcji do wyboru. Każdy może zdecydować się na to, co jest dla niego najwygodniejsze i najskuteczniejsze.

Golenie

Najszybszy rodzaj domowej depilacji. Z myślą o kobietach, stworzono specjalne modele, które często mają ruchome rączki oraz miękkie paski nasączone łagodzącym wyciągiem z aloesu lub golarki elektryczne, które można stosować pod prysznicem. Przed goleniem dobrze zwilżyć skórę wodą i masować gąbką przez ok. 2 minuty. Wtedy włosy się lekko podniosą. Następnie trzeba nanieść specjalny żel lub piankę do golenia na nogi (w ostateczności żel pod prysznic) - dzięki poślizgowi minimalizuje się ryzyko podrażnień i obtarć. Golimy zawsze od dołu do góry. Najpierw łydki, później uda.

  • plusy: łatwość i szybkość golenia,
  • minusy: częste podrażnienia, włoski szybko odrastają.

Depilatory elektryczne

Niewielkie, poręczne urządzenia elektryczne, które pozbywają się włosków nawet na 3 tygodnie. Depilator powinien mieć nakładkę chłodzącą lub masującą. Jest prosty w obsłudze i nie wymaga żadnych wcześniejszych czynności czy zabiegów. Włączamy go i usuwamy włoski z dołu do góry.

  • plusy: włoski odrastają słabsze, usunięcie nawet bardzo krótkich włosów, depilacja raz na 3 tygodnie,
  • minusy:, łatwo podrażnić skórę, zabieg bolesny.

Pianki, żele, kremy

Nakłada się je bezpośrednio na suche nogi i zostawia na ok. 10 minut, aż rozpuszczą włoski, które później łatwo schodzą za pomocą specjalnej szpatułki lub pod prysznicem. Przed zabiegiem nie rób żadnych peelingów i nie nakładaj balsamu. Depiluj od dołu do góry. Po zmyciu preparatu, delikatnie osusz nogi ręcznikiem, nie pocieraj mocno. Powtarzaj czynność nie częściej niż co 3 dni. Z reguły wystarczy jak raz na tydzień użyjesz preparatu.

  • plusy: łatwość golenia, brak podrażnień, włoski odrastają ok. tydzień,
  • minusy: czasochłonne, mocny, chemiczny zapach, istnieje ryzyko wystąpienia alergii.

Wosk

Przed nałożeniem wcześniej zwilż i osusz skórę (mocno wycieraj pod włos). Można zrobić także peeling. Dobrze posypać skórę talkiem lub pudrem (plaster będzie lepiej przylegał). Nałóż plaster z kierunkiem wzrostu włosa, rozmasuj i energicznym, szybkim ruchem zedrzyj go. Jeżeli obawiasz się bólu i masz opory, poproś najlepiej kogoś, by ci pomógł w zdarciu. Jeżeli nie wszystkie włosy zeszły, przyklej plaster jeszcze raz. Pozostałości po wosku można usunąć chusteczką nawilżającą z oliwką. Domową depilację woskiem nie zaleca się osobom, które mają gęste ciemne włosy. Jeżeli ktoś już bardzo jest zdecydowany na taki zabieg, to niech go zrobi w salonie kosmetycznym.

  • plusy: szybkość depilacji, włosy odrastają po ok. 2 tygodniach,
  • minusy: bolesny zabieg.

Jeżeli chodzi o koszta, to najtańszym sposobem depilacji jest golenie – można użyć maszynki jednorazowej, która kosztuje parę złotych. Nabyć można niedrogo także niektóre kremy do depilacji. Czasami jednak lepiej zainwestować trochę więcej, jeżeli chcemy uzyskać zadowalający nas efekt. Za niecałe 30 złotych kupimy dobry krem. Plastry też są skutecznym rozwiązaniem, jednak bolesnym, także to alternatywa dla wytrwałych. Z kolei dzięki depilatorom elektrycznym możemy zapomnieć o włosach na ok. 3 tygodnie, jednak do najtańszych one nie należą. Warto też zainwestować w kosmetyki do pielęgnacji po goleniu. Włosy będą nam odrastać wolniej i unikniemy wrastania się ich w skórę.

Kanały płatności