DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Jak zapobiegać trądzikowi?

Hydroviton.CR
154.77 zł

Hydroviton.CR

Hydroviton.CR to płyn do mycia twarzy, opracowany z myślą o normalizowaniu fizjologicznych funkcji skóry. Zalecany szczególnie do cery trądzikowej.

  • Więcej
Trioxil
171.77 zł
Polecany

Trioxil

Trioxil to najnowsza innowacja w walce z trądzikiem, prosto z USA. Już teraz możesz rozpocząć walkę z trądzikiem przy użyciu niezwykle silnego i skutecznego środka!

  • Więcej

Czym jest trądzik? Jest to choroba skóry. Dotyka ona 80% nastolatków. Trądzik powstaje w mieszkach włosowych. Do nich wydzielany jest łój z gruczołów łojowych. Najwięcej mieszków włosowych oraz gruczołów jest na plecach, twarzy, klatce piersiowej, ramionach. Zdrowa skóra produkuje małe ilości łoju. Wypływa on właśnie przez ujścia mieszków włosowych tzw. pory.

Trądzik powstaje gdy jest za dużo łoju oraz ujścia te są zatkane. Łój nie może wydostać się na powierzchnię skóry, a na dodatek jest atakowany przez bakterie. To one są właśnie przyczyną powstawania stanów zapalnych.

Konsekwencje nieleczonego trądziku są dość poważne. Mogą pojawić się przebarwienia skóry(plamy) oraz blizny, który niestety zostaną już dostaną do końca życia. Trądziku nie można zlekceważyć. Warto jest się skonsultować z dermatologiem w celu wybrania odpowiedniej terapii.

Jest wiele metod leczenia trądziku, zależnie od tego, jak poważne są objawy. Zamiast leczyć taniej jest zapobiegać. Sposobów jest wiele.

Na początku warto zrobić wywiad z najbliższymi członkami rodziny. Skłonności do trądziku są przekazywane genetycznie. Jeśli nasi rodzice mieli z tym duży problem, to niestety my również będziemy musieli szczególnie uważać i intensywnie dbać o skórę.

Najważniejszym i zarazem najprostszym sposobem jest...mycie twarzy. Nie wystarczy jednak woda i mydło. Warto zainwestować w pewne środki wspomagające oczyszczanie. Mogą być to różne emulsje lub mleczka, które odblokują zatkane pory. Środki te nie powinny jednak zawierać w swoim składzie alkoholu. Alkohol bardzo podrażnia skórę ze skłonnościami do trądziku. Ważne jest też by pH tych preparatów, było jak najbliższe 5,5. Jeżeli nie posiada się odpowiedniej ilości gotówki zawsze można przemyć twarz wywarem ze skrzypu polnego lub rumianku. Rumianek ma właściwości bakteriobójcze.

Z myciem twarzy nie można jednak przesadzić. Dwa lub trzy razy dziennie będzie odpowiednią ilością. Należy także myć twarz, po dużym wysiłku fizycznym.
W przypadku zbyt częstego mycia, skóra się wysusza, mogą pojawić się naturalne odruchy obronne organizmu oraz może wystąpić nadmierna aktywność gruczołów łojowych.

Kolejną sprawą, która jest bardzo prozaiczna to dieta. Słodycze, fast-foody, pizza, chipsy, duża liczba przypraw, musztarda, ketchup, potrawy tłuste, potęgują problemy ze skórą. Oczywiście unikanie potraw niezdrowych to nie wszystko. Warto dodać do własnej diety, dużą ilość warzyw i owoców.. Przydatna jest też woda. Woda pomaga w nawilżaniu skóry. Alkohol oraz papierosy nasilają trądzik. Dieta oraz rezygnacja z pewnych przyjemności może pomóc w walce z pryszczami.

Czas na kolejny sposób zapobiegania trądzikowi. Jest to unikanie stresu. Stres prowadzi do nadmiernej aktywności układu współczulnego, może to skutkować przetłuszczaniem się skóry, a w konsekwencji do zablokowania porów i pojawiania się nowych wyprysków. Przydatny jest też sen. Jest to najlepszy naturalny kosmetyk. Dzięki niemu cały organizm się regeneruje. Brak snu bardzo odbija się na skórze, szybciej się ona starzeje.

Oczywiście to nie koniec metod zapobiegania trądzikowi. Kolejnym ważnym czynnikiem jest pohamowanie swoich morderczych żądzy. Wyciskanie wszelkich zmian skórnych, powoduje, że bakterie odpowiedzialne za trądzik przenoszą się po twarzy. Wyciskając jeden pryszcz, z jego resztek może pojawić się 10 następnych, dzięki naszej nadgorliwości. Co gorsza, można się oszpecić. Po wyciśniętych pryszczach mogą zostać blizny do końca życia. Nie tylko wyciskanie pryszczy roznosi bakterie po całej twarzy. Ciągłe dotykanie się po twarzy, drapanie, rozprzestrzenia bakterie na coraz większe przestrzenie.

Bez obaw. Trądzik nie jest zakaźny. Dotykając skóry osoby chorej na trądzik, człowiek nie zarazi się. Propionibacterium acnes (tak nazywają się bakterie odpowiadające za trądzik) stanowią naturalną florę fizjologiczną skóry, układu pokarmowego, oddechowego oraz dróg moczowo-płciowych.

Bardzo dobrze przeciwdziałają trądzikowi wszelkie kąpiele słoneczne. Słońce jest doskonałym dostarczycielem witaminy D. Witamina D przyspiesza gojenie się wszelkich ran na skórze oraz chroni organizm przed wszelkimi infekcjami. W przypadku opalania nie można jednak przesadzić, zdarzają się przypadki, gdy trądzik atakuje z podwójną siłą po dużej ilości kąpieli słonecznych.

W przypadku zmian trądzikowych, należy ograniczyć makijaż. Zbyt tłuste kosmetyki, mogą blokować pory i zwiększać ilość zmian trądzikowych. Nie oznacza to, że trzeba całkowicie zrezygnować z makijażu. Są specjalne preparaty przeznaczone dla ludzi z cerą trądzikową, które nie blokują porów. Mimo wszystko, malując się i mając trądzik, bardzo przydatne jest kierowanie się maksymą: "im mniej tym lepiej". Mniejsza ilość makijażu pozwala skórze na odpowiednie oddychanie.

Ważnym czynnikiem w walce z trądzikiem jest dbanie o odpowiednie nawilżenie skóry. Nawet woda z kranu, za bardzo chlorowana, może wysuszać skórę. Zbyt częste wizyty na basenie też nie są najlepszym pomysłem. Trzeba zadbać o jej odpowiednie nawilżenie.

Walka z trądzikiem jest bardzo trudna. W przypadku 40% pacjentów po roku, następuje nawrót choroby, który potrafi być jeszcze bardziej uciążliwy niż w przypadku pierwszej terapii. W przypadku zapobiegania trądzikowi po raz kolejny największą rolę, odgrywają uwarunkowania genetyczne do posiadania trądziku. Można bardzo dbać o cerę, a to i tak wcale nie musi pomóc. Tak to już bywa. Nikt nie powiedział, że świat jest sprawiedliwy.

Kanały płatności