DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Higiena intymna

Nirena to pierwszy płyn do higieny intymnej, którego składniki zostały dobrane tak, aby zapewnić optymalną ochronę przed infekcjami i podrażnieniami. Produkt podbił rynek amerykański, gdzie tysiące kobiet dba każdego o higienę osobistą przy użyciu płynu Nirena.

Nirena
79.00 zł

Nirena

Nirena to nowoczesny płyn do higieny intymnej kobiet. Zdecydowany lider w tej kategorii produktów, pozostawiający konkurencję daleko w tyle.

  • Więcej

Higiena intymna

Cały organizm kobiety, w tym narządy rodne, chroniony jest przez mechanizm obronny, który pozwala walczyć z infekcjami, zapobiegać ich pojawieniu się oraz pomaga zmniejszać i eliminować negatywne skutki chorób. W niektórych okresach życia te metody obronne wydają się jednak niewystarczające. Niekiedy kobiety są bardziej niż zwykle narażone na infekcje tych miejsc. W wielu przypadkach problem może stanowić zła higiena intymna.

Pochwa zdrowej kobiety nie jest wolna od bakterii. Zawiera ona około 100 gatunków bakterii beztlenowych, tlenowych oraz drożdżaków. 95% z tych „dobrych bakterii” to bakterie kwasu mlekowego. Są one niezbędne do tworzenia kwasu mlekowego, który stanowi około 5 promili z wydzieliny pochwy, jest odpowiedzialny za odpowiednie nawilżenie miejsc intymnych kobiety i ochronę ich przez bakteriami oraz wirusami.

Jedną z najczęstszych powodów pojawienia się infekcji narządu rozrodczego jest nieodpowiednia higiena intymna. Stosowanie dezodorantów, mydła oraz drażniących środków powoduje zwiększenie kwaśnego odczynu PH pochwy. By zapobiec takim sytuacjom, należy zrezygnować z mydła, alkoholu, barwników oraz silnych substancji drażniących do mycia i pielęgnacji miejsc intymnych. Innymi przyczynami pojawienia się problemu zapalenia pochwy są: infekcje, alergie oraz nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej organizmu.

Codzienna higiena intymna powinna polegać na używaniu mlecznych płynów do higieny intymnej oraz chusteczek, które są bardzo łatwe do użycia w podróży, w pracy, czy podczas menstruacji, kiedy higienie intymnej powinniśmy poświęcać jeszcze więcej czasu i uwagi. Niektórzy producenci proponują również chusteczki pakowane osobno, tak by mogły się one zmieścić w każdej damskiej torebce.

Gdy jesteś w ciąży, ilość pałeczek kwasu mlekowego gwałtownie spada. Kobieta jest narażona w większym stopniu na infekcje, które mogą skutkować nawet poronieniem czy wcześniejszym porodem, dlatego producenci środków kosmetycznych polecają preparaty do higieny intymnej stworzone specjalnie dla kobiet w ciąży. Co wpływa niekorzystnie na środowisko intymne i zwiększa ryzyko wystąpienia chorób i podrażnień? Stosunki bez użycia prezerwatywy, częste pływanie w basenie, przebywanie w saunie, płukanie bielizny w zapachowych płynach, noszenie zbyt ciasnej bielizny ze sztucznych materiałów i zbyt obcisłej odzieży.

Garść porad

  • Nie dało się uniknąć podrażnień? Sięgnij po preparaty do mycia miejsc intymnych. Powinny mieć one PH niższe niż te, które używamy na co dzień. Zamiast 4,6 -5,2 powinno to być PH około 3,5.
  • O higienę intymną należy dbać co najmniej dwa razy dziennie.
  • Dbaj o higienę intymną pod bieżącą wodą, używaj dobrych i sprawdzonych preparatów, na przykład takich, jak Nirena, który doskonale chroni przed infekcjami oraz podrażnieniami.
  • Do osuszania, wycierania miejsc intymnych najlepiej używać osobnego ręcznika, którym należy wykonywać ruchy od przodu do tyłu.
  • Jeśli używamy płynu do irytacji, niech ma on jednorazowy irygator. Tak, by nie dochodziło do powtórnego zakażenia.
  • W czasie ciąży używaj specjalnych preparatów do higieny intymnej przeznaczonych dla kobiet w ciąży.
Kanały płatności