DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Depilacja pasta cukrową

Keramene
390.00 zł

Keramene

Keramene opóźnia i osłabia wzrost włosów. Przeznaczony dla osób, które chcą kompletnie pozbyć się włosów z powierzchni ciała. Idealne uzupełnienie depilacji.

  • Więcej

Jest to jedyna metoda depilacji, gdzie włosy usuwa się z mieszków włosowych ciągnąc w kierunku wzrostu włosa. Depilacja cukrowa jest zatem niemal bezbolesna. W ten sposób można depilować każdą część ciała. Szczególnie polecane są miejsca niezwykle delikatne np. pachy czy bikini. Depilacja za pomocą pasty cukrowej umożliwia modelowanie bardzo cienkich linii np. przy depilacji brwi bądź podczas depilacji brazylijskiej. Metoda ta może usunąć włoski o długości 2-3 mm, więcej niż 5 mm może okazać się nieprzyjemne.

Cukier jest naturalnym środkiem konserwującym, co nie pozwala na rozwój bakterii. Okres gwarancji na pastę nie jest ograniczony. Woskowanie jest zatem przyjemne zarówno dla klientki, jak i kosmetyczki.

Zalety stosowania pasty cukrowej

Ten interesujący proces został odnaleziony w świecie i dostosowany do potrzeb XX wieku. Jest obecnie szeroko stosowany za granicą jak i u nas w kraju do usuwania owłosienia z twarzy i wszystkich innych części ciała. Na dłuższy czas po zastosowaniu tej metody można zauważyć, że woskowane włosy są znacznie cieńsze i bardziej miękkie, dochodzi także do ogólnego i znacznego zmniejszenia ich liczby. Popularne zastosowania tego wyjątkowego produktu w postaci pasty rzetelnie i delikatnie usuwa włosy, ale także martwe komórki naskórka z powierzchni skóry, pozostawiając ją gładszą, czystszą i bardziej miękką. Produkt jest mieszaniną substancji naturalnych i dlatego można całkowicie wykluczyć jakiekolwiek szkodliwe skutki uboczne lub reakcje alergiczne. Metoda jest odpowiednia zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Może być stosowana w przypadku problemów naczyniowych w obrębie kończyn. Wysoki procent cukru w masie działa jak naturalna antybakteryjna ochrona. Masa nie przykleja się do skóry i może być nakładana kilkakrotnie na tę samą partię. Zabieg jest higieniczny ponieważ nie stosuje się żadnych dodatkowych narzędzi, nie ma więc niebezpieczeństwa zakażenia skóry. Po zabiegu można zmyć skórę wodą, dlatego też nie potrzebujemy żadnych dodatkowych preparatów kosmetycznych.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Tempo wzrostu włosa każdego człowieka może nieco się od siebie różnić, dlatego też częstotliwość wizyt w gabinecie kosmetycznym jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb klienta. Ogólnie efekt depilacji utrzymuje się około 8-10 tygodni. Zaletą jest to, że można usunąć bardzo krótkie włosy, już o długości 1-2 mm, a zatem nie trzeba czekać aż wzrosną do ok. 5-8 mm długości, jak dzieje się to w przypadku woskowania.

Aplikacja pasty

Usuwanie włosów odbywa się za pomocą gęstej masy cukru o konsystencji pasty. To 100% naturalne połączenie cukru, wody i soku z cytryny. Najpierw należy podgrzać pastę prawie do temperatury wrzenia, a następnie schłodzić do temperatury ciała i nałożyć się na skórę. Dzięki takiemu postępowaniu oparzenie jest całkowicie wykluczone. Niewielką ilość pasty nakładamy w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa. Natomiast usuwanie ich odbywa się w kierunku zgodnym z kierunkiem wzrostu włosa. Cały sukces usuwania włosów polega na odpowiednio przygotowanej i zastosowanej paście.

Co z bólem?

Dużą zaletą jest to, że włosy mogą być usunięte w kierunku z ich naturalnym wzrostem. Nie ma sposobu na ich przerwanie bądź uszkodzenie. To eliminuje znaczną część podrażnień skóry, zwłaszcza po zniszczonych włosach i czerwone krostki jak to jest zwykle związane z woskiem lub stosowaniem maszynek do golenia. Podobnie jak wszystkie inne metody usuwania włosów również przy tej może pojawić się łagodny ból, lekkie podrażnienie lub zaczerwienienie skóry - zwłaszcza gdy depilowane włosy są dłuższe niż 3 mm.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Unikaj stosowania jakichkolwiek śmietanek, mleczek i produktów kosmetycznych na bazie oleju, jeden do dwóch dni przed rozpoczęciem depilacji. Kosmetyki tego typu mogą zmniejszyć skuteczność pasty cukrowej i mieć wpływ na wynik końcowy depilacji.

Co po zabiegu?

Unikaj używania perfumowanych mydeł, dezodorantów podczas higieny skóry oraz bezpośredniego narażenia depilowanych miejsc na działanie promieni słonecznych.

Zabieg depilacji pastą staje się coraz bardziej popularny w gabinetach kosmetycznych. Można go również wykonywać samodzielnie w domu. Początki zawsze są trudne, jednak naprawdę warto!

Kanały płatności