DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Depilacja miejsc intymnych

Keramene
390.00 zł

Keramene

Keramene opóźnia i osłabia wzrost włosów. Przeznaczony dla osób, które chcą kompletnie pozbyć się włosów z powierzchni ciała. Idealne uzupełnienie depilacji.

  • Więcej
Nirena
79.00 zł

Nirena

Nirena to nowoczesny płyn do higieny intymnej kobiet. Zdecydowany lider w tej kategorii produktów, pozostawiający konkurencję daleko w tyle.

  • Więcej

Usuwanie owłosienia z okolic bikini stało się w ostatnim czasie bardzo modne. Robimy to już prawie tak często jak golenie pach czy nóg. Taka depilacja wychodzi naprzeciw nowym trendom w modzie - coraz bardziej wyciętym kostiumom kąpielowym i stringom. Wiadomo, że ludzie lubią być na czasie, szczególnie kobiety uważnie śledzą nowinki.

Czy depilacja wynika jedynie ze względu na modę? Oczywiście, ze nie! Do niedawna kobiety się nie depilowały, gdyż sądzono, że włosy są potrzebne do ochrony miejsc intymnych i stanowią barierę dla bakterii i zakażeń. W naszych czasach są już całkowicie zbędne, gdyż wystarczy dbać o higienę intymną i problem znika. By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z depilacją, wystarczy trzymać się kilku prostych zasad:

  • jeżeli twoja skóra w miejscach intymnych jest zaczerwieniona lub podrażniona, to wtedy nie usuwaj włosów,
  • jeżeli stosujesz kremy do depilacji, zawsze wcześniej upewnij się czy nadają się do stosowania w okolicach bikini,
  • stosuj nawilżające i łagodzące mleczka oraz balsamy po depilacji,
  • staraj się nie skaleczyć, rany goją się bardzo nieprzyjemnie; poświęcaj depilacji wiele uwagi i bądź skupiona,
  • stosuj kremy opóźniające odrost włosów.

Jest kilka sposobów, by usunąć niechciane włoski. Możemy zdecydować się na wizytę w salonie kosmetycznym. W salonach najczęściej stosuje się depilację woskiem. Efekt (gładka, miła w dotyku skóra) utrzymuje się ok. 3-4 tygodni, w zależności od tego jak szybko rosną u danej osoby włoski. Po 3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne a po 4 tygodniach należy zabieg powtórzyć. U osób o słabym, jasnym owłosieniu efekt utrzymuje się dłużej. Definitywnym rozstaniem się z niechcianymi włoskami jest depilacja laserowa. Kilka seansów i problem z głowy. Jest to jednak dosyć kosztowny zabieg, jeden seans kosztuje ok 300zł.
Jeżeli chcemy pozbyć się włosów w domu, to możemy zastosować najprostszy sposób, jakim jest golenie za pomocą maszynki. Nie jest on jednak zbytnio polecany, gdyż często można się skaleczyć i podrażnić. Oczywiście odrost włosów jest bardzo szybki. Dlatego jeżeli ktoś zdecydował się na golenie, robi to już codziennie, np. podczas brania kąpieli.

Możemy także wybrać kremy do depilacji miejsc intymnych. Nakładamy krem, po paru minutach usuwamy go wraz z włoskami specjalną szpachelką lub pod prysznicem ( w zależności od rodzaju kremu). W sprzedaży dostępne są również plastry z woskiem. Stosując je pozbywamy się owłosienia na trochę dłużej, zapewnia gładkość na ponad tydzień.

Alternatywą są depilatory elektryczne. Włosy nie odrastają szybko, bo dopiero po ok 10 dniach, jednak okupione jest to niemałym cierpieniem. Nie jest to bowiem zabieg przyjemny, bynajmniej skuteczny.

Depilować można się na różne sposoby, niektórzy preferują całkowite usunięcie włosów, inni zostawiają paseczek czy trójkącik. To już zależy od indywidualnych preferencji oraz upodobań. Nie ma co ukrywać, że depilacja miejsc intymnych to przede wszystkim kwestia estetyki i tego jak chcemy się ze sobą czuć, bowiem możemy się golić dla własnej wygody, bądź też dla partnera.

Kanały płatności