DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Depilacja

Dzięki Keramene depilacja staje się jeszcze skuteczniejsza. Krem po depilacji Keramene wspomaga efekty działania depilatorów poprzez osłabianie i spowalnianie wzrostu włosów. Sprawi to, że odstępy pomiędzy pomiędzy goleniem są dłuższe, a Twoja skóra pozostaje piękna i gładka.

Keramene
390.00 zł

Keramene

Keramene opóźnia i osłabia wzrost włosów. Przeznaczony dla osób, które chcą kompletnie pozbyć się włosów z powierzchni ciała. Idealne uzupełnienie depilacji.

  • Więcej

Z roku na rok powstaje coraz więcej metod depilacji, których praktykowanie jest oraz popularniejsze w salonach kosmetycznych. Generalnie usuwanie włosów z powierzchni ciała może odbywać się na dwa różne sposoby – na stałe oraz na jakiś czas. Pierwszy efekt jest możliwy właściwie tylko w salonie kosmetycznym (chyba, że sięgniemy po nowoczesny preparat, dostępny na polskim rynku od niedawna, pomagający w trwałym usunięciu zbędnego owłosienia – Keramene), drugi w salonie albo w domu.

Metody depilacji

Trwała depilacja polega na dogłębnym wniknięciu stosowanego środka w strukturę włosa i zniszczeniu jego korzenia. Skutkiem takiego zabiegu jest trwałe pozbycie się owłosienia. Metod takiego usuwania zbędnych włosów jest naprawdę sporo. Należą do nich – metoda laserowa, elektroliza, ultradźwięki oraz wykorzystanie energii świetlnej w procesie fotodepilacji. Główną zaletą tych metod jest perspektywa trwałego zapomnienia o kolejnych depilacjach. Jednak potrzeba  kilkakrotnego powtarzania zabiegów oraz wysoka cena, jaką trzeba zapłacić za ich wykonanie zdecydowanie działa na ich niekorzyść. W konsekwencji bardzo mało osób decyduje się właśnie na tę metody usuwania owłosienia.

Najczęściej decydujemy się na depilację czasową, czyli taką, którą trzeba powtarzać, a jej efekty są odwracalne – na miejscu jej zastosowania pojawiają się nowe włoski. Najpopularniejszymi metodami jest usuwanie włosków za pomocą maszynki do golenia albo kremów, które usuwają owłosienie metodą chemiczną. Są również metody, które usuwają włoski nieco pod powierzchnią skóry lub pozwalają na pozbycie się ich z korzeniem. Do takich metod zaliczamy – użycie wosku, depilatorów, sięgnięcie po depilację pastą cukrową. To właśnie te ostatnie metody dają dużo lepsze, bo trwalsze efekty – włoski odrastają dopiero po dwóch-trzech tygodniach.

Gdy rozważamy zdecydowanie się na depilację w salonach kosmetycznych, należy poznać zalety i wady każdej z metod. Najczęściej u kosmetyczki prosimy o elektrolizę, która polega na wprowadzeniu cienkiej igły pod skórę i przepuszczeniu przez włoski słabego prądu elektrycznego. Włos zostaje zniszczony. Trzeba jednak mieć świadomość, że wbicie igiełki odbywa się osobno w każdy włos, z tego też powodu zabieg ten jest wyjątkowo czasochłonny. Metodę tę poleca się do usuwania włosków z twarzy oraz z powierzchni, gdzie jest ich niewiele. Koszt usunięcia jednego włoska to około 1 złotych. Trzeba się liczyć również z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi – przebarwieniami, czy zapaleniem mieszków włosowych. Do depilacji większych powierzchni ciała poleca się metodę laserową. Jej plusem jest zniwelowanie możliwości pojawienia się powikłań praktycznie do zera. Ostatnimi czasy dużą popularność zdobyła również pasta cukrowa oraz ciepły wosk. Pozwalają one na usunięcie włosków tuż pod powierzchnią skóry. Specjaliści polecają zwłaszcza pastę cukrową, która pozwala na usunięcie włosków nawet na cztery tygodnie. Jest ona trochę droższa (40-150 złotych) niż wosk (20-120 złotych), jednak wydaje się praktyczniejsza w długotrwałym i systematycznym stosowaniu.  Z drugiej strony główną wadą stosowania tych metod jest bolesność, jaka towarzyszy wyrywaniom włosków oraz fakt pewnego ograniczenia ich stosowania, nie mogą być one bowiem stosowane na skórę naczynkową.

Jak depilować i usuwać włoski w domu? Najprostszą, ale również najmniej trwałą metodą jest golenie ich przy pomocy jednorazowej maszynki. Komplet jednorazowych maszynek powinien wystarczyć nam na kilka miesięcy. Dodatkowo warto dokupić żele lub pianki do golenia, które zmiękczą skórę i ograniczą wystąpienie podrażnień. Po każdorazowym goleniu zaleca się zdezynfekować skórę wodą toaletową i poleca się wklepanie w nią łagodzącego podrażnienia balsamu. Zaletami takiego zabiegu jest jego cena, łatwość wykonania i dostępność preparatów potrzebnych do golenia. Minusem jest wspomniana wyżej mała trwałość efektów oraz konieczność częstego powtarzania zabiegów.

Plastry z woskiem polecane są do usuwania włosków z małej powierzchni ciała, zwłaszcza wtedy, kiedy dopiero zaczynasz stosować tę metodę. Nie każdy bowiem od początku będzie w stanie dobrze wykorzystać jej zalety. Jak to działa? Plastry pozbywają nas widocznego ponad skórą owłosienia wraz z częściami włosów znajdującymi się poniżej jej powierzchni. Niestety dość często powodują wrastanie włosków. Mogą również wywoływać podrażnienia, zwłaszcza skóry wrażliwej.

Na dłużej pozytywny efekt utrzymają dla nas depilatory. Są to małe poręczne urządzenia elektryczne, które pozbędą się dla nas owłosienia nawet na trzy tygodnie. Sprzęty te są przede wszystkim proste w obsłudze oraz nie wymagają wielu czynności przygotowujących do depilacji.  Wadami, jakie stoją za ich używaniem, jest bolesność zabiegu oraz późniejsze skłonności do wrastania tak usuniętych włosków.

Takich wad nie mają metody chemiczne. Preparaty do wykonania zabiegu usuwania włosów tą metodą otrzymamy w każdej drogerii. Ich główną zaletą jest łatwość ich użycia. Usuwanie owłosienia w ten sposób nie jest bolesne. Jednak każdorazowo należy sprawdzić, czy zakupiony preparat nas nie uczula. Kosmetyki te często powodują podrażnienia, stąd próba ich wcześniejszego  zastosowania na małej powierzchni ciała jest wskazana.

Kanały płatności