DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Czy łysieniu da się zapobiec?

Revita
158.93 zł
Polecany

Revita

Revita to najskuteczniejszy szampon powstrzymujący łysienie i przyspieszający porost włosów dostępny na rynku. Im szybciej zaczniesz stosować tym lepiej!

 • Więcej
Revita.COR
179.93 zł
Polecany

Revita.COR

Revita.COR to nowatorska odżywka powstrzymująca wypadanie włosów i stymulująca ich porost. Bogata w substancje odżywcze dociera w głąb skóry i skutecznie zwalcza łysienie!

 • Więcej
Spectral.RS
148.99 zł
Polecany

Spectral.RS

Spectral.RS to najskuteczniejszy ze wszystkich preparatów nie posiadających składnika Minoxidil środek przeciw łysieniu. Klinicznie potwierdzona skuteczność w walce z łysieniem.

 • Więcej
Spectral.DNC
152.00 zł

Spectral.DNC

Spectral.DNC jest przeznaczony do stosowania w miejscach bezpośrednio dotkniętych utratą włosów. Produkt zawiera Minoxidil 5% oraz Aminexil SP94.

 • Więcej
Spectral.DNC-L
259.86 zł

Spectral.DNC-L

Spectral.DNC-L to niezwykle skuteczny preparat to walki z zaawansowanym łysienie. Wysoce skoncentrowany płyn zawiera Minoxil 5% i Aminexil SP94.

 • Więcej
Spectral.DNC-N
143.33 zł

Spectral.DNC-N

Spectral.DNC-N to preparat na łysienie, zawierający innowacyjny składnik Nanoxidil, który blokuje proces wypadania włosów oraz stymuluje ich ponowny wzrost.

 • Więcej
Spectral.DNC-S
226.95 zł

Spectral.DNC-S

Nowatorska formuła preparatu Spectral.DNC-S, oparta o najnowsze osiągnięcia nauki, daje spektakularne efekty w dziedzinie leczenia nawet najbardziej zaawansowanego łysienia!

 • Więcej

ViviComb - najskuteczniejszy w stymulacji porostu włosów

Każdy z nas chce mieć lśniące i zdrowe włosy. Są one ozdobą każdego człowieka. Niestety, nie wszyscy mają piękne oraz mocne włosy. Niektórzy cierpiąc na problemy z ich wypadaniem. Co więc zrobić, by nie mieć z nimi kłopotu, by nie wypadały?

Przyczyn utraty włosów może być wiele. Zjawisko wypadania włosów jest naturalnym procesem, dopóki nie przekroczy ponad 100 włosów dziennie. Wypadają one z naturalnych przyczyn, gdyż każdy włos żyje kilka lat, a gdy wypadnie, po krótkim czasie z mieszka włosowego wyrasta jego następca. Na głowie mamy od 100 tysięcy do 150 tysięcy mieszków włosowych. Jednocześnie włosy rosną z 80% mieszków, pozostałe znajdują się w fazie spoczynku. Tak więc każdego dnia pewna ilość włosów wypada, kończąc swój żywot, a inne zaczynają odrost. Za początek łysienia przyjmuje się , gdy włosy wypadają w zwiększonych ilościach przez 2 miesiące. Dobrze udać się do dermatologa i z nim porozmawiać, by ustalił diagnozę. Najważniejszym punktem, który odgrywa rolę w procesie utraty włosów, jest czynnik genetyczny, to jest tak zwane łysienie androgeniczne. U mężczyzn łysienie występuje najczęściej na czubku głowy, a u kobiet utrata włosów jest widoczna na całej głowie. W raz z postępem nauki można już zapobiegać łysieniu nawet genetycznemu. Także jeżeli wiemy, że członkowie naszej rodziny mieli podobny problem, to powinniśmy zająć się tym jak najwcześniej. Dużo łatwiej jest zachować włosy, niż później starać się je odzyskać. Do tego celu należy używać specjalistycznych szamponów przeznaczonych do tego typu problemów, które są dostępne na rynku (Revita, SpeLa, Nanogen itp.). Oprócz tego należy pamiętać o paru zasadach:

 • dbaj o zbilansowaną, zdrową dietę (dużo składników odżywczych, warzyw, owoców, chude mięso),
 • ćwicz regularnie ( poprawienie krążenia krwi, obniżenie stresu, oraz poziomu androgenów,
 • włosy czesz delikatnie, najlepiej nie szczotką, a grzebieniem,
 • po myciu głowy, nie pocieraj mocno ręcznikiem, tylko obijaj i odczekaj chwile,
 • nie używaj szkodliwych i silnych preparatów chemicznych do włosów,
 • u kobiet czasami negatywny wpływ na włosy mają tabletki antykoncepcyjne (najlepiej zapytać i porozmawiać z lekarzem).

Oprócz ludzi w których zdiagnozowano łysienie androgenowe, mogą mieć problem z wypadaniem włosów także ci, którzy w młodym wieku miał do czynienia z łojotokiem lub łupieżem tłustym. Dlatego takich objawów nie należy lekceważyć. Jeżeli masz łupież stosuj odpowiednie do tego celu szampony (np. Nizoral), nie używaj odżywek, które mocno obciążają włosy.

Ponadto wypadaniu włosów sprzyjają niektóre choroby, np. nadczynność i niedoczynność tarczycy, toczeń rumieniowaty. Po 2–4 tygodniach po ustaniu jakiejkolwiek choroby przebiegającej z dużą gorączką obserwuje się znaczne przerzedzenie włosów. Podobnie jest po kontakcie z takimi metalami jak tal, arsen, rtęć czy też niektórymi lekami, np. antydepresantami. Przyczyną wypadania często też są problemy z hormonami. Powinniśmy też zważać na to, by nie nosić ciasnych nakryć głowy oraz na to, jak suszymy włosy suszarkom, bowiem, to też ma duży wpływ na kondycję włosów. Staraj się suszyć nie za gorącym powiewem oraz z odpowiedniej odległości. Podmuch gorącego powietrza nadmiernie wysusza i niszczy włosy, co może powodować ich utratę. Oczywiście najzdrowsze jest suszenie na świeżym powietrzu.

Jeżeli zauważasz u siebie lub bliskich jakiekolwiek problemy z wypadaniem włosów, to oprócz czytania forów, gdzie roi się od rad, warto udać się do lekarza, by mieć pewność, że właściwie wybieramy preparaty do pielęgnacji i wszystko idzie w dobrym kierunku. Zawsze lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Kanały płatności