DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Czy drożdże pomagają na trądzik?

Hydroviton.CR
154.77 zł

Hydroviton.CR

Hydroviton.CR to płyn do mycia twarzy, opracowany z myślą o normalizowaniu fizjologicznych funkcji skóry. Zalecany szczególnie do cery trądzikowej.

  • Więcej
Trioxil
171.77 zł
Polecany

Trioxil

Trioxil to najnowsza innowacja w walce z trądzikiem, prosto z USA. Już teraz możesz rozpocząć walkę z trądzikiem przy użyciu niezwykle silnego i skutecznego środka!

  • Więcej

Trądzik jako dość powszechne zjawisko (szczególnie u ludzi młodych) , dorobił się całkiem pokaźnej armii metod i sposobów, którymi z nim można walczyć. Ich wybór jest naprawdę spory. A osoby, które trądzik mają tego rodzaju komfort, że mogą wybrać taką, która pomoże, a niekoniecznie przy tym zaszkodzi naszemu organizmowi. Jedną z takich – całkowicie naturalnych – metod na walkę z trądzikiem jest stosowanie drożdży.

Są one stosowane już od wielu lat. Ich głównym zadaniem jest łagodzenie objawów trądziku, ale także zmian zewnętrznych, które powoduje on na naszej skórze. Stosować go możemy na kilka sposobów. Można na przykład zrobić z drożdży maseczkę, którą potraktujemy miejsca zagrożone trądzikiem. Generalnie skład takiego preparatu, zależy od tego jaki typ skóry jest nam przypisany. Jeśli jest ona tłusta, wtedy drożdże mieszamy z mlekiem (koniecznie ciepłym). Efektem tego zabiegu, ma być powstanie papki, którą potem nałożymy na skórę. Jeśli jednak jest ona sucha, wtedy potrzeba składnika, który lekko ją nawilży Maseczkę należy wtedy wzbogacić o parę kropel oliwy. Później w obu przypadkach, postępowanie jest takie samo. Maseczkę nakładamy na miejsca zagrożone trądzikiem i trzymamy około 20 minut. A jeśli już jesteśmy przy dokładnej instrukcji, to słowo o gramaturze takiej maseczki. Właściwie istotne jest to, aby powstała papka, więc albo dolewamy więcej mleka, albo dodajemy drożdży.

Te jednokomórkowe grzyby, możemy również przyrządzić jako napój. Droga postępowania jest właściwie identyczna jak w przypadku maseczki, jedyne – co zresztą oczywiste – tworzymy płyn. Nie jest to może za smaczne, ale picie jeden raz dziennie powinno nam pomóc. Na koniec zostawiłem metodę, która wymaga od nas największej ilości drożdży. Mowa o kąpieli. Potrzebujemy około pół kilograma naszego składnika. Najpierw gotujemy 4 litry wody i rozpuszczamy w niej drożdże. Do wanny nalewamy wody, a potem dopełniamy uzyskanym preparatem. Potem wylegujemy się w takim specyfiku około 40 minut.

Wszystkie opisane metody mają za zadanie oczyszczanie skóry i poprawianie pracy gruczołów łojowych. Bezpośrednim skutkiem tego jest niedopuszczenie do powstania trądziku.

Kanały płatności