DS Laboratories

Profesjonalne kosmetyki naturalne

Cellulit

Jeżeli żaden inny środek nie okazał się skuteczny w walce z cellulitem, wypróbuj Oligo.DX. Produkt działa w oparciu o technologię nanosomą dzięki czemu usuwanie cellulitu jest skuteczne. Jest to produkt najwyższej jakości - stosowany w czołowych amerykańskich salonach SPA. Zdobywca wielu nagród oraz tysięcy wielbicielek.

Oligo.DX
188.88 zł
Polecany

Oligo.DX

Oligo.DX to przełom w walce z cellulitem. Produkt skutecznie zwalcza cellulit i poprawia wygląd skóry. Stosowany w czołowych salonach SPA.

  • Więcej

Czym jest cellulit?

„Pomarańczowa skórka” jest tak powszechnym problemem, że można by było go nazwać cywilizacyjnym. Na ten defekt skóry cierpi bardzo wiele młodych i starszych kobiet, niezależnie od wieku, wagi czy stylu życia. Pofałdowaną powierzchnię skóry w okolicy ud oraz pośladków mogą mieć zarówno szczupłe, jak i otyłe kobiety. Problem ten dotyka zwłaszcza pań, czego przyczyną jest odmienna struktura skóry oraz predyspozycje hormonalne. Skóra kobiet jest bogatsza we włókna kolagenowe, szybciej i łatwiej może gromadzić tłuszcz i wodę, ma również większe zdolności do rozciągania się. Właściwości te wykorzystywane w czasie ciąży niezwykle niekorzystnie działają na strukturę skóry narażoną na cellulit.

Fakty? Na cellulit skarży się już ponad 70% populacji kobiet. Jego pojawienie się można zaobserwować po okresie dojrzewania. Jednak jego najbardziej zaawansowane stadia występują najczęściej u otyłych kobiet wkraczających w okres przekwitania.

Przyczyny pojawienia się cellulitu

Przyczyn powstawania cellulitu jest bardzo wiele. Istnieje wiele czynników uznawanych za winnych pojawienia się „pomarańczowej skórki”. Obecnie za głównego winowajcę uważa się żeńskie hormony płciowe, zwłaszcza estrogeny, których nadmierna ilość produkowana jest w okresie ciąży, przekwitania, ale również podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. To właśnie w tych okresach w życiu kobiety tworzone są niewielkie obrzęki w łącznotkankowym podścielisku skóry. Za sprawą tych zmian utrudnione zostaje krążenie skóry, co zwiększa obrzęki naczyniowe oraz utrudnia dostarczenie tlenu oraz innych składników odżywczych do komórek tłuszczowych i tkanki łącznej. Konsekwencją takich zmian jest powstanie obszarów przekrwienia oraz niedokrwienia, które z czasem powodują wtórne, trudne do usunięcia zmiany w okolicy skóry. Zmiany te zazwyczaj obserwowane są w postaci różnego typu stwardnień oraz zwłóknień. Z czasem nietypowe zmiany mogą zacząć uciskać również na zakończenia nerwów, w ten sposób powodując ból. Istnieje ścisły związek między stopnień niedokrwienia a stopniem zaawansowania choroby.

Istotne są również inne ważne czynniki, wpływające na pojawienie się „pomarańczowej skórki”, takie jak siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej (brak uprawiania sportu), zaburzenia w układach: hormonalnym, nerwowym, krążenia. Na pewno z walką z cellulitem nie pomogą złe nawyki żywieniowe oraz złe trawienie. Ograniczone spożycie błonnika, witamin i minerałów niekorzystnie wpływa na stan naszej skóry. Pojawienie się omawianych zmian skórnych przyspiesza również alkohol, stres oraz to, na co nie mamy wpływu – zanieczyszczenie środowiska. Powstawaniu cellulitu sprzyja noszenie zbyt wysokich butów i zbyt obcisłych ubrań. Znaczenie mogą mieć również zbyt gorące kąpiele, częste opalanie się.

Proces zaawansowania zmian cellulitowych można ocenić za pośrednictwem badania termograficznego. Czasami zmiany te może zdiagnozować lekarz, czy kosmetyczka nawet na podstawie zwykłego badania manualnego stanu skóry.

Jak walczyć z cellulitem?

Sposób walki z cellulitem zależy w dużym stopniu od tego, jakiego rodzaju problem dotknął naszą skórę i w jakim jest on stopniu zaawansowany. Wyróżniamy bowiem różnego typu zmiany zwane „pomarańczową skórką”: cellulit wodny, cellulit lipidowy i cellulit mieszany. Ostatni jest podobny pod różnymi względami do dwóch pierwszych, dlatego najważniejsze wydaje się omówienie „wersji podstawowych” tej dysfunkcji.

Cellulit wodny powstaje na skutek zaburzenia naturalnego procesu odkładania się w ciele kobiety rezerwy wody i tłuszczu. Naturalny proces, który przygotowuje kobietę do ciąży, zmienia swoje właściwości. Organizm zamiast usunąć nagromadzony tłuszcz i wodę, co następuje zazwyczaj pod koniec cyklu miesięcznego, gromadzi go w zewnętrznej części skóry. Zbitych w większe komórki tłuszczowo-wodne miejsc w organizmie przybywa na skutek zmian hormonalnych, a dokładnie zaburzonego cyklu hormonalnego. Taki typ cellulitu może pojawiać się u nawet bardzo młodych kobiet.

Cellulit lipidowy to przede wszystkim nadmierne zgromadzenie w komórkach tłuszczowych cukrów i kwasów tłuszczowych. Zamiast naturalnego zakończenia procesu rozkładu komórek tłuszczowych (trójglicerydów), pęcznieją one i gromadzą się w guzki i nierówności obserwowane jako „pomarańczowa skórka”.

Odmiana ta bierze swój początek w głębokich warstwach skóry i w tkance łącznej. Jej rozwój zazwyczaj prowadzi do bolesności podczas uciskania zmienionych miejsc. Co warto również wiedzieć – cellulit lipidowy jest dość luźny, może zajmować bardzo duże powierzchnie, przybiera formę fałd i guzków.

Najskuteczniejszą terapią w walce z cellulitem, zwłaszcza w jego początkowych stadiach, jest używanie dobrej klasy kosmetyków, na przykład Oligo.DX w połączeniu z zabiegami manualnymi na zmienione chorobowo miejsca. Żadna terapia kosmetykami nie będzie skuteczna bez systematycznie wykonywanych masaży. Kosmetyki bowiem pomagają poprzez zwiększenie krążenia krwi, czego skutkiem jest rozbicie zgromadzonych komórek tłuszczy. Brak masaży proces ten znacznie wydłuży, a jego efekty nie będą w pełni zadowalające.

W celu zlikwidowania oznak cellulitu można zgłosić się również do salonu kosmetycznego, gdzie zaproponowana nam zostanie seria zabiegów kosmetycznych, na przykład różnego typu masaże, zabiegi na urządzeniach typu rolletic, drenaż limfatyczny.

Kilka rad

1. Do walki z cellulitem niezbędne jest trzymanie się zdrowej diety i unikanie nagłych wahań wagi. Odchudzaj się stopniowo. Jedz potrawy niskokaloryczne i lekkostrawne.
2. Uprawiaj sport (dobre są właściwie wszystkie dyscypliny, oprócz tych, które nadmiernie rozwijają mięśnie nóg – tenis, koszykówka, wioślarstwo).
3. Masuj ciało od stóp do talii. Dobrym momentem na pobudzenie krążenia jest kąpiel. Użyj do tego celu szorstkiej rękawicy.
4. Używaj odpowiednich kosmetyków – Oligo D.X to kosmetyk, który do tej pory był dostępny w najlepszych salonach SPA. Teraz możesz go nabyć i używać codziennie!

Kanały płatności